Pierwsze rzeźbiarki z ekipy POZnań Sand Festival.
Joanna Gęsiorska – Duszyńska absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Rzeźby.
W 2008 roku obroniła pracę dyplomową w pracowni prof. Katarzyny Józefowicz. Specjalizacja: Medalierstwo i Małe Formy Rzeźbiarskie.
Po studiach prowadziła własną działalność gospodarczą o charakterze projektowo – wykonawczym. Przez cztery lata była głównym projektantem firmy Qameleo, gdzie projektowała unikalne na polskim rynku kontrastowe zabawki i akcesoria dla niemowląt. Wszystkie realizacje wykonane były z tkanin i wdrożone do produkcji.
Przez kilka lat zajmowała się konserwacją i rekonstrukcją trójmiejskich zabytków. Od trzech lat pracuje jako witrażownik w gdańskiej firmie. W tym roku jej witrażowy projekt kapsuły czasu dotarł do finału i zdobył nagrodę fundatora w ogólnopolskim Konkursie Architektonicznym „Kapsuła Czasu” organizowanym przez fundację Tworzymy Kraków.
Prywatnie mieszka w Gdyni.
Sara Hupas (ur. 1987)
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Rzeźby. W 2017 roku uzyskała dyplom wyróżniony medalem, w Pracowni Rzeźby IV, prowadzonej przez Prof. Józefa Murzyna. Aneks do dyplomu w Pracowni Rzeźby w Metalu pod kierunkiem Prof. Krzysztofa Nitscha oraz w Pracowni Rysunku III, prowadzonej przez Panią Prof. Ewę Janus.
W latach 2007-2010 studentka opolskiego Instytutu Sztuki na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, gdzie uzyskała dyplom licencjacki (2011) w pracowni Prof. Mariana Molendy.
Zajmuje się kształtowaniem materii na gruncie działań rzeźbiarskich, od małej formy po realizacje monumentalne.
Czerpie ze zjawisk /sytuacji/ oraz swoistych cech materii. Przekształca pozyskiwane tworzywa, tak aby podkreślić ich właściwości, jak również odwołać się do ich historii czy uprzedniej funkcji. Nieustannie towarzyszy jej w tym potrzeba porządkowania i nadawania sensu temu co człowiek porzucił i potraktował jak odpad.
Stosuje takie materiały jak: gąbka z odzysku, papier z odzysku, tektura o strukturze plastra miodu z odzysku, agrowłóknina, lina jutowa, styropian z odzysku, wosk pszczeli oraz to co znajdzie na swojej drodze.
Tworzy prace abstrakcyjne zawierające pierwiastek emocjonalny odsyłający do psychiki oraz doświadczenia człowieka.
Ponadto, ważne miejsce w jej twórczości zajmuje odlewnictwo w takich materiałach jak: brąz, aluminium oraz żeliwo. To dzięki temu procesowi utrwala czy wręcz zabezpiecza przed całkowitym zniszczeniem pozyskane tworzywa dając im nowe życie.
Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. Arte Laguna Prize w Wenecji, Art Prize CBM w Turynie,VI International Triennial of Textiles – Serbia, The 12th International Biennial of Contemporary Textile Art “Scythia” – Ukraina).
Laureatka takich nagród jak: CFA Artist of the Year Award – Finalist Certificate Francja, Gold Artist w konkursie “Yellow” międzynarodowego magazynu o sztuce ArtAscent – Kanada, II nagroda IV Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej.